Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Ahşap Koruyucu

Ahşap Koruyucu

Kategori  Kategori : Güncel Malzeme Fiyatları
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4396
Tarih  Tarih : 27 Ocak 2011, 14:34

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


                       Tanalith E, mantar, böcek ve termit saldırılarına karşı kullanılan, Avrupa ve Dünya standartlarına uygun, etkinliği laboratuvar ve arazi deneyleri ile kanıtlanmış yeni nesil bir ahşap koruyucu. Tanalith E uygulanan ahşap, daha uzun ömürlü, daha sorunsuz, insan sağlığına ve çevreye daha duyarlı ve daha dost.

Tanalith E'nin özellikleri:

Tanalith E uygulanmış ahşap çürümez
Bu sayede, bahçe mobilyaları, çocuk oyun alanları, çit, veranda gibi alanlarda kullanılan ahşap, dış hava koşullarından, yağmur ve nemden etkilenmez. Yıllarca dayanır.

Tanalith E uygulanan ahşap, güzel görünür, rengini korur.
Tanalith E uygulanan ahşap, yeşil renk alır. Bu renk, dış ortamda, yavaş yavaş bal rengine dönüşür ve yıllarca aynı güzellikte kalır.

Tanalith E uygulanan ahşap, metal bağlantı elemanlarında korozyona neden olmaz.
Tanalith E uygulanan ahşabın ömrü daha uzun. Öte yandan, diğer ahşap koruyuculara kıyasla, metal bağlantılar açısından korozyona neden olmadığı, yapılan testlerle kanıtlandı.

Tanalith E kokusuzdur
Tanalith E'ye alternatif bazı ürünler, ahşapta, işleme aşamasında ve sonrasında kötü kokuya neden olur. Tanalith E, kokusuz ve kötü kokuya neden olmaz.

Tanalith E güvenlidir
Sadece ahşabı değil, kullanıcıyı da korur. Tanalith E, emprenye işlemi sonrasında, ahşabın bünyesinde sabitlenir. Çit, parmaklık, bahçe mobilyaları, hayvan barınakları, silolar, çiftlik binaları, çocuk oyun alanlarında kullanılacak ahşaba, güvenle uygulanır. Bitki, hayvan ve insan sağlığına zarar vermez, çevre dostudur.

Tanalith E dünya ve Avrupa standartlarına uygun Tanalith E uygulanan ahşap, toprak temasında veya zemin seviyesi üzerinde, tehlike sınıflarında yer alan tüm kullanımlarda, Dünya ve Avrupa standartlarına uygun ve son derece güvenlidir. Tanalith E yüksek performans sunar. Tanalith E, 1990'lı yılların başından beri, ticari alanda kullanılıyor ve kullanımı, dünya genelinde hızla yaygınlaşıyor. Tanalith E uygulanmış ahşap, gerek Arch Timber Protection ve gerekse bağımsız uzmanlar ve kurumlar tarafından ayrıntılı biçimde test edildi.

Tahalith E uygulanmış ahşaplar, dünya genelinde yirmiden fazla test sahasına yerleştirilmiş ve bir bölümü, son derece olumsuz ve sert hava koşullarına maruz bırakıldı. Bunların, on yıllık bir sürenin sonunda, koşullara mükemmel dayandıkları saptandı. Çalışmalar, ticari kullanıma uygun boyuttaki ahşapların, toprakla temas halinde bile, istenilen 20 yıllık kullanım ömrüne ulaşabildiklerini gösteriliyor.

Tanalith E uygulanmış ahşabın bakım derdi yoktur.Hesaplıdır Tanalith E uygulanan ahşap, ayrıca bakım, boya, vernik gerektirmez. Yıllarca dayanır. İstenirse, dekoratif amaçla boyanabilir. Boyama işlemi için en mükemmel çözüm Restol’dür.

Restol: Yüksek Performanslı Yağ Bazlı, Yarı Şeffaf Ahşap Boyası
Tüm yumuşak ve sert ahşaplardan üretilen pergole, veranda, bahçe çiti, bahçe mobilyası ve çevre düzenleme elemanlarının boyanmasında kullanılıyor. Yağ bazlı olduğundan su geçirmez. Ahşaba derinlemesine nüfuz eder. Kabarmaz, soyulmaz, aşınmaz. Aynı zamanda da esnek. Ahşabın esnekliğine uyum sağlar. Uygulandığı yüzeylerde, saten görünüm yaratıyor. Az bir miktarla geniş bir alanı kaplayabilen ekonomik bir malzeme. 4 - 6 saatte dokunma kuruluğuna gelir; 24 saat ara ile 2 kat uygulanır. 1 ve 5 litrelik kutularda, yarı şeffaf, göz alıcı 11 renk seçeneği sunar.

30 yılı aşkın bir süredir Avrupa'da pergole, veranda, bahçe çiti, bahçe mobilyası ve çevre düzenleme elemanlarında güvenle kullanılan Restol, doğal bir malzeme. Çevre ve kullanıcı dostu. Bir yandan, ahşabı en çetin hava koşullarına karşı korurken, bir yandan da onun güzelliğini artırır. Ahşabın doğal görünümünü kapatmaz, damarların görülmesini sağlar. Kat kat sürülebilen Restol, ayrıca astar uygulamasını gerektirmez.

Silver Sentetik Parlak Boya
Alkid esaslı, parlak görünümlü dekoratif son kat boya, parlak görünümü ile iç ve dış ahşap, metal yüzey üzerine son derece kolay uygulanabiliyor. Arzu edildiğinde iç cephe duvarlarda dekoratif amaçlı kullanılabiliyor. Kurşunsuz olarak üretiliyor. Duvar yüzeylerinin kuru olması, temiz ve tozdan arındırılması gerekiyor. Pürüzlü yüzeyler “Macun İç Cephe” ile düzgünleştiriliyor. Eski boyalı yüzeylerde zımpara ile yüzey düzeltiliyor ve gerekirse macunlanıyor.

Metal yüzeylerin zımparalanması, toz ve yağlardan arındırılması gerekiyor. Astar olarak pastan korumak amacıyla “Silver Antipas” kullanılması tavsiye ediliyor.

İlk defa boyanacak ahşap yüzeyler, 1 kat Art Tex Ahşap Koruyucu ile koruma altına alınıyor.

Alt yapı hazırlıkları tamamlanan yüzeyler “Silver Sentetik Astar” ile astarlanıyor. Astar uygulamasını takiben 24 saat sonra %5-10 oranında “Sentetik Tiner” ile inceltilmiş “Silver Sentetik Parlak Boya” 2 kat halinde uygulanıyor. Katlar arasında bekleme süresi 1 gün. Uygulama sıcaklığı 5°C ile 35 ° C arasında.

Kuruma süresi, dokunma 3-4 saat, toz tutmama 5-6 saat, tam kuruma 24 saat. (23 C, %50 Bağıl Nem) Boyanın, güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5°-35° C’de saklanması gerekiyor.


Silosan Silikonlu Düz Dış Cephe Boyası

Silikon emülsiyon esaslı mat görünümlü dekoratif son kat dış cephe boyası, içerdiği özel silikon sayesinde uygulanan yüzeylerde, su iticiliği, yüksek su buharı geçirgenliği, neme ve tuzlu suya karşı direnç sağlıyor. Güneş gören yüzeylerde renk solmasına dirençli özel pigmentler kullanılmış. Küf, mantar ve yosuna karşı koruma sağlıyor. Kir tutmaması ile uzun yıllar boyanın ilk günkü gibi kalmasını sağlıyor. Uygulaması çok kolay, çevre ve insan sağlığına duyarlı son kat boya özelliği gösteriyor.

Her türlü eski/yeni beton, gaz beton, briket, tuğla, ytong, sıva vb. mineral yüzeylerde kullanılıyor. Uygulama yapılacak yüzeylerin kuru ve temiz olması gerekiyor.Yüzey üzerindeki kılcal çatlakları tamir etmek veya yüzeyi düzeltmek amacıyla “Macun Dış Cephe” kullanılması gerekiyor. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak ve boyanın yüzeye tutunmasını arttırmak için tek kat “Silosan Silikonlu Örtücü Astar” kullanılması tavsiye ediliyor.

Astarlama işlemini takiben “Silosan Silikonlu Düz Boya” uygulaması 2 kat halinde max %10 oranında su ile inceltilerek yapılması ve katlar arasında 12 saat beklenmesi öneriliyor.

Kuruma süresi, dokunma 1-3 saat, tam kuruma 24 saat. (23 C , %50 Bağıl Nem)

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 10-12 m2/lt sarfiyat oluyor.

Boyanın, güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5°-35° C’de saklanması gerekiyor


 Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Malzeme Fiyatları

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi