Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Everest Dış Cephe Mantolama

Everest Dış Cephe Mantolama

Kategori  Kategori : Güncel Malzeme Fiyatları
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4347
Tarih  Tarih : 27 Ocak 2011, 11:53

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


                              Binaların dış yüzeyini mantolama yaptırmak günümüzde bir gereksinim olmuştur. Mantolama en etkili ısı yalıtım sistemidir. Mantolama da iki ayrı eps kullanılır. Beyaz eps ve karbonlu eps. Karbonlu eps nin ısı yalıtım değeri beyaz eps ye göre daha fazladır.Xps dediğimiz daha yoğunluğu yüksek ve sert olan malzeme ise dış cephenin nefes almasını engellediği için tavsiye edilmez. Diğer bir ürünümüz üzeri akrilik esaslı elastik elyaflı sıva ile kaplanmış olan mantolama malzememizdir. Bu ürünler uygulama hazır haldedir, file ,sıva vb. malzemelere ihtiyaç yoktur.
Everest Dış Cephe mantolama Kaplama Hizmetleri Mantolama Fiyatları Dış Cephelerinize Çözüm Sağlayan Everest Mantolama Evinizde ısı yalıtım sağlar. Mantolama Günümüzün En Etkili ısı yalıtım sistemlerinden biri olup. % 50 Enerji tasarrufu sağlıyor Everest mantolama Yapılarınıza en uygun fiyatı en uykun mantolama hizmeti verip ömür boyu ısı yalıtım sağlıyor

Mantolama aynı zamanda bir Dış Cephe Kaplama malzemesidir.
Mantolama Binalarınızın daha verimli ve daha görsel durumda şekillendirebilinmesi için kullanılan ve uygulamaya alınan bir Yapı Tasarım biçimidir.

Everest Dış Cephe Mantolama Kaplama Sistemleri.

Siz Mantolama Yaptırmadan önce iyice araştırılmasını öngörüyoruz cephelerinizin durumuna göre iyileştirmeler yapılarak daha sonra Mantolama sistemleri uygulanmalıdır

Mantolama Nedir?Mantolama adı verilen Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri uzun yıllar öncesinden Avrupa ülkelerinde standartlarla çerçevelenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.Ülkemize maalesef gecikmeli gelen bu tasarruf sistemi sebebi ile enerji satan bir ülke iken dışarıdan enerji alan bir ülke konumuna gelmiş bulunmaktayız.Yerküre üzerindeki kaynakların hızla tüketildiği düşünüldüğünde tasarruf tedbirlerimizi almak için daha fazla gecikmememiz gerekliliği açıkça görülmektedir.   Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi,kalorifer,klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji,mantolama tatbikatları ile %50 azaltılabilmektedir.Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da ısı yalıtımı yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkacaktır.Bu kadar önemli bir tasarrufun sadece kendi bütçelerimize değil ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağı unutulmamalıdır.Binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmaktadır bu sebep ile iç duvarlarda yapılacak Mantolama tatbikatları asla sonsuz ömürlü olamayacaktır,dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama  sistemlerinde tatmin edici sonuç alınamaz.Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.

ISI YALITIMI MANTOLAMA  Daha iyi konfor şartları + Temiz Hava + Enerji Yakıt Tasarrufu + Döviz kazancı + Düşük yakıt faturası + Bina sakinlerinin bütçesinde ve ülke ekonomisinde iyileşme + Kalkınma Sağlar

ISI YALITIMI, MANTOLAMA Bina sakini için daha iyi konfor şartları ve daha düşük yakıt masrafı demektir.

ISI YALITIMI, MANTOLAMA  Yakıt ve enerji tasarrufu ile ülke genelinde de temiz hava, döviz kazancı ve kalkınma anlamına gelmektedir.

Enerji verimliliğinde üç temel kavram vardır : Daha az enerji tüketimi, Daha az çevre kirliliği, Daha düşük maliyet

Binalarda enerji verimliliği ,Yeterli ısı, ışık ve havalandırma konforunun minimum enerji tüketimi, minimum çevre kirliliği ve minimum maliyetle sağlanmasıdır.

Binalarda enerji verimliliğinin sağlanması için atılacak ilk adım, binanın kullanım ömrü boyunca özelliklerini yitirmeyecek şekilde, doğru ısı yalıtım  mantolama tekniklerinin, doğru malzeme ve detaylarla, ve doğru bir işçilikle uygulanmasıdır.

•Fugalı Mantolama yapıların dış cephelerine dekoratif bir görünüm kazandırmak amaçlı da kullanılırBenzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Malzeme Fiyatları

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi