Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Mavi Kale Blue Safe Mantolama

Mavi Kale Blue Safe Mantolama

Kategori  Kategori : Güncel Malzeme Fiyatları
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4400
Tarih  Tarih : 27 Ocak 2011, 11:43

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


                 Blue'Safe Mavi Kale tarafından 10 Yıl Ürün Garantisi uygulamasına dahil olan son kat kaplamalar; Silastar, Grenart, Dekor, Dekor Plus, Silikonatex ve Minart üzeri Performa+ ürünleri olarak belirlenmiştir.

10 Yıl Ürün Garantisi uygulamasının alt yapısını desteklemek amacıyla, Blue'Safe Mavi Kale paket sistem bileşenlerinden Kalefiks yapıştırma ve Kaleplast sıva harçlarında Belirteç Katkı kullanılmaktadır.BLUE'SAFE MAVİ KALE ısı yalıtımında, güvenilir, ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltan, küf ve nem oluşmasını önlerken konforlu yaşam koşulları sunan ve binanın ömrünü uzatan mantolama sistemi markasıdır.
Mavi Kale, kışın ısınma, yazın serinletme masraflarını % 50'ye varan oranlarda azaltıyor. Rutubet, küf, çatlama ve dökülmeleri önlüyor, bakım ve onarım maliyetlerini de yarıya indiriyor.

Mavi Kale, Türkiye'de ilk defa uygulama esnasında oluşabilecek zararlara karşı “uygulama süresi+1 yıl’’ boyunca sigorta imkanı sunuyor.

Mavi Kale, tüm sistem bileşenleri için 5 yıllık garanti sağlıyor

Mavi Kale, enerjiden tasarruf sağlıyor, küresel ısınmaya sebep olan kurum ve toz emisyonunu azaltıyor, çevre kirliliğini önlemeye yardımcı oluyor

Dıştan yapılan ısı yalıtımı yapı fiziği açısından en sağlıklı uygulamadır. Bu uygulamada herhangi bir ısı köprüsüne izin verilmez ve yapı kabuğunu oluşturan yapı malzemeleri sıcak tarafta kalır. Dış yüzeyde kullanılan ısı yalıtım malzemesi dış etkilere karşı dayanıklı özellikte olmalıdır. Özellikle subasman bölgesinde kullanılan yalıtım tabakası şiddetli etkilere maruzdur: yerden alınan nem, yağmur veya su, mekanik basınç ve darbe, humik asit vs. dolayısı ile dış ve subasman seviyesinde kullanılan yalıtım malzemesi uzun süreli, kalıcı, etkili bir çözüm getirebilecek özel bir yalıtım malzemesi olmalıdır.

Bu hassas uygulamada aşağıdaki olumlu özellikleri sayesinde ispatlanmış bir geçmişe ve tecrübeye sahip SYTROFOAM ürünlerinden Shapemate IB yalıtım levhaları uygun çözümler sunmaktadır:
 
Belirteç Katkı, Türkiye'de ilk defa Kalekim tarafından geliştirilmiş ve patenti Kalekim'e ait olan bir uygulamadır. Kalekim, çimento esaslı ürünlerin izlenebilirliği patenti (Patent No: EP 2004050890) sayesinde, Kalefiks ve Kaleplast harçlarını uygulamadan uzun yıllar sonra bile test ederek ürünün kendisine ait olup olmadığını belirleyebilmektedir.

 
Blue'Safe Mavi Kale 10 Yıl Ürün ve 3 Yıl Uygulama Garantisi"nin sektöre yeni bir soluk getireceğine inanıyor ve markamıza duyulan güvene teşekkürlerimizle sizlerin hizmetine sunuyoruz.
BLUE’SAFE MAVI KALE SIVA FILESI:
Siva Filesi, isi yalitim levhalarinin üzerine kaplanan sivada olusacak çekme gerilmelerini karsilamak ve çatlamasini önlemek amaciyla kullanilir. Mesh (örgü gözü) boyutlari 3,5x3,5 mm. olan, alkali ortama dayanikli, 160 gr/m² agirlikta emprenye cam tülü malzemedir.
Gerilme Dayanimi : min. 1900 N/5cm.
Gerilme Dayanim : min. 1200 N/5cm. (%5 NaOH çözeltisi testinde)
Gerilme Dayanimi : min. 1250 N/5cm. (Hizli testte)

BLUE’SAFE MAVI KALE SIVA -KALEPLAST :
Isi yalitim levhalari yüzeyine uygulanan ve ilk kat uygulamadan sonra içine siva donati filesi yerlestirilerek tekrar bir kat siva ile sivanarak tamamlanan sentetik katkili, çimento esasli siva malzemesidir. Siva, sentetik katkilarla kalitesi arttirilmis, uzun islenebilme süresi olan , yagmur darbelerine, donma çözünme döngülerine dayanikli , su ile karistirilarak hazirlanan çimento bazli olmalidir.
BLUE’SAFE MAVI KALE MANTOLAMA UYGULAMA
Yüzeyin hazirlanmasi :
Uygulamaya baslamadan önce binanin bütün cephelerinin yatay ve düsey terazisi belirlenmelidir.
2-3 cm.’yi asan yüzey egriliklerinde bir kaba siva yapilarak yapistirma harcinin daha az kullanilmasi, daha hizli yapistirma islemi ve daha iyi bir dübel tespit özelligi saglanmalidir. Yüzeyde yapismayi önleyici herhangi bir yüzey varsa kaldirilmalidir.
Su basman profili , su basman seviyesinin 20 cm. alt kimina tespit edilir. Yatayda su basman profili ve düseyde fileli köse profilinin düzgün tespit edilmesi, tüm sistemin saglikli uygulanmasi için gereklidir.
Blue’Safe Yapistirma Harci üretici tavsiyesi dogrultusunda su ile karistirilarak hazirlanmalidir.
Blue’Safe Yapistirma Harci, Shapemate IB isi yalitim levhasinin pürüzlü ve oluklu yüzeyinin tümüne tarakli malayla sürekli veya kenarlari boyunca sürekli/serit , orta kisimlara noktasal/öbek uygulanir;

Noktasal ve Serit Yapistirma : Blue’safe Yapistirma harci Shapemate IB oluklu yüzeyinin bütün kenarlari boyunca sürekli/serit , orta kisimlara noktasal /öbek olarak sürülür. Yapistiricinin Shapemate IB levhalarinin arkasina en az %40 oraninda temas etmis olmasina dikkat edilmelidir.

Tarakli Mala ile Sürekli Yapistirma : Egri olmayan çok düzgün cephelerde 10x10 mm. Ölçülerinde tarakli mala ile uygulama yapilabilir. Yapistirma harci Shapemate IB oluklu yüzeyinin tümüne tarakli mala ile sürekli bir sekilde sürülür.

Uygulama yapilacak yüzeyin kuru olmasi, kaba sivanin tozuma yapmamis olmasi gerekmektedir.

Balkon ve çati parapetleri mevcut ise, bir damlalikli harpusta ile suya karsi sistemin yatayda korunmasi
saglanmalidir. Çikmalarda, dösemede isi yalitimi konulmamis ise mantolama devam ettirilmelidir.

Yagmur suyu indirme borulari ve paratoner hatlari sistemin üzerine monte edilmelidir.

Isi yalitim levhalarinin ve özel ince sivanin günesin ultraviyole isinlari karsisinda performanslarini yitirme ve tozuma
yapmasi riskine karsi sistem, son kat dekoratif kaplamasi ile birlikte ayni sezon içinde fazla bekletilmeden
tamamlanmalidir.

Yasanan konutlarda yapismayi önleyecek yüzeyler temizlenmeli (boya,cephe kaplamasi,vs.) , siva katindaki zayif
yüzeyler tamirlenerek saglikli bir yapisma yüzeyi elde edilmelidir.

Yasanan konutlarda , denizliklerin içeride kalmasi muhtemeldir ve sistemin sagligi açisindan denizlikler ya
ek mermer ile ya da BLUE’SAFE Alüminyum Denizlik Profili ile uzatilmali, yüzey sularinin sistemin arkasina
girisi önlenmelidir.


 Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Malzeme Fiyatları

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi