Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Silikon Cephe Kaplama

Silikon Cephe Kaplama

Kategori  Kategori : Güncel Malzeme Fiyatları
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4260
Tarih  Tarih : 27 Ocak 2011, 11:06

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


            Yiğitler yapı,insaat sektöründe güvenli,ekonomik,estetik betonarme ve çelik yapılar inşa eden alanında uzmanlaşmış bir firmadır. Kaliteli, hızlı ve uluslar arası standartlara uygun üretimi, kalite güvence sistemi, değişen teknolojiye ayak uyduran ve sürekli kendini yenileyen uzman kadrosu sayesinde sektörde tercih edilen firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

CEPHE SİSTEMLERİ

STRÜKTÜREL SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ

Strüktürel silikon cephe sistemlerinin karakteristik özelliği cephe dışından alüminyum profillerin görünmemesidir. Tamamen cam yüzey görülmesi istenilen projeler için uygulanmaktadır. Ayrıca Spandrel bölgelerde cam yerine tercihe göre compact laminat veya kompozit levhalar da kullanmak mümkündür. 15 mm genişliğinde ve 19 mm derinliğinde oluşan fugalardaki sızdırmazlık EPDM filtrelerle sağlanmaktadır. Dolayısı ile panellerin fugalarına ayrıca silikon uygulanmasına gerek yoktur. Cephenin; gerek konsept projelendirme, gerekse kullanım sonrası ihtiyaç nedeniyle istenilen bir zamanda, istenildiği bölgeden özel kanal adaptörleri ile gizli kanat açılabilmektedir. Bu gizli kanat adaptörleri sayesinde kanatlar, dışarıdan bakıldığında hangi camın kanat camı olduğunu ayırt etmek neredeyse imkansız olabilecek kadar iyi gizlenebilmektedir.

 

 
EKONOMİK SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ

 

Ekonomik silikon cephe sisteminde strüktürel silikon cephe sisteminden farklı olarak cam kasetleri ve bounding ile camın kasetlere yapıştırılması işlemi yapılmamaktadır. Camlar özel cam çıtası ve tutucu aparatlar ile alüminyum alt konstrüksiyona monte edilir ve su izolasyonu camlar arasında çekilen dolgu likonu ile sağlanır. Diğer tüm detay ve uygulamalar silikon cephe sistemleri ile aynı özellikleri sağlamakta ve herhangi bir performans kaybına neden olmamaktadır.

 

KAPAKLI CAM CEPHE SİSTEMLERİ

 

Klasik kapaklı cephe sistemi olarak da anılan bu sistemin karakteristik özelliği cephe dışından alüminyum profillerin görünmesidir. 50 mm genişliğinde görünen bu kapaklar pek çok farklı geometrik kesite sahiptirler. Kapaklı cephede mekanik olarak bağlnan profillerin cam ilişkisindeki ısı, ses ve su izolasyonu EPDM fitiller ile sağlanmaktadır. Ayrıca yatay ve düşey fugaların kesiştiği yerlerde baskı profillerden önce kullanılan özel alüminyum folyolu izolasyon bantları vasıtası ile kesin garantili sızdırmazlık sağlanmaktadır. Bu sistemde kanat açma ihtiyacı kanat adaptör profili adı verdiğimiz profillerle karşılanmaktadır. Bu profillere strüktüre silikon ile yapıştırılan camlar ile istenilen yerde kanat açabilmek mümkün olmaktadır. GEnelde ters vasistas olarak tercih edilen kanatlar müşteri isteklerine göre gerekli detay değişiklikleri yapılarak düzenlenebilmektedir. İstenildiği taktirde zaman içinde mimari veya çevresel sebeplerden oluşabilecek ihtiyaç ışığında kapaklı cephe sistemine dönüştürmek mümkündür.

YARI KAPAKLI CAM CEPHE SİSTEMLERİ
Yarı kapaklı cam cephe sisteminde mimari veya çevresel ihtiyaca göre sadece düşeyde veya sadece yatayda çok çeşitli geometrik kesitlerde kapak uygulanması ile sistem teşkil edilir. Kapak kullanılmayan kesitte ise camlar arasına dolgu silikonu uygulanır. Badem kapak gibi çok çeşitli kapaklar kullanılarak cepheye verilen görsel efekt de arttırılabilir. Hatta kesitleri uzun olan kapaklarla güneş kırıcı etkisi yaratmak da mümkündür.

SOĞUK  CEPHE SİSTEMLERİ

 

Kompozit panel Cephe Sistemi, duvar üzerine usu izolasyonu uygulandıktan sonra sistemin kendi konstrüksiyonu ile sağır cephelerin kaplanmasıdır. TAşıyıcı alüminyum profiller, özel alaşım alüminyum ankraj elemanları ile yapıya sabitlenmektedir. Kompozit paneller düşeyde özel ayarlı klipslerle ana taşıyıcıya monte edilmekte, böylece hem yatay da, hem de düşeyde kompozit panelin genleşmesi sağlanmakta ve paneller üzerinde ısıl genleşmelerden dolayı oluşacak deformasyonlar önlenmektedirBenzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Malzeme Fiyatları

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi