Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Mantolama Fiyatları

Mantolama Fiyatları

Kategori  Kategori : Güncel Malzeme Fiyatları
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4369
Tarih  Tarih : 27 Ocak 2011, 10:12

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


              Sıcaklığın -23 ºC olduğu bir günde ısıtma sisteminin kapanması ile yalıtımsız binanın duvar iç yüzey sıcaklıkları hızla düşerken, iç ortamın da aynı hızla soğuduğu tespit edildi. Her iki lojmanda yaşayan daire sakinleri yalıtımsız binanın soğuk duvarlarında nem ve küf olustuğunu, Capatect Dalmaçyalı ile yalıtılmış olan binada kuru ve sıcak duvarlar sayesinde sağlıklı ve konforlu yaşama alanlarına kavuştuklarını belirttiler. Ayrıca, yalıtimlı binada oturanlar Capatect Dalmaçyalı sayesinde sabaha kadar iç ortamın soğumadığını ve evlerinin içindeki sabit sıcaklık sayesinde çok daha rahat uyuyarak, sağlıklı ve zinde uyandıklarını belirttiler.

Capatect Dalmaçyalı ile yalıtılan binadan Erzurum atmosferine daha az karbondioksit ve kükürt dioksit yayılarak hava kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunduğu da ölçülmüştür.
 

CAPATECT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ

CAPATECT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ ŞİMDİ TÜRKİYE'DE!

Yapı sektörünün yenilikçi ve lider markası Filli Boya, Caparol tarafından geliştirilen ve tam 30 yıldır Avrupa'da başarıyla uygulanan Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'ni şimdi Türkiye'ye sunuyor.

Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, duvarlardan ısı geçişini önleyerek ortalama % 50 enerji tasarrufu sağlar, uygulandığı binaların ömrünü uzatır. Konut içinde dengeli ısı dağılımı sağlayarak sağlıklı ve konforlu mekânlar oluşturur.

TÜRKİYE'DE ISI YALITIMI
Dünyadaki enerji kaynakları hızla tükenmektedir. 1973 petrol krizinden sonra enerji fiyatlarının artmasıyla, ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu konuları daha da önem kazanmıştır.
Türkiye'deki binaların % 90'ında ısı yalıtımı olmaması ve konut ısıtmak için harcanan enerjinin Avrupa ülkelerine oranla 2-3 kat daha fazla olması nedeniyle, yeni inşa edilecek binalarda ısı yalıtımı yapılması TS 825 standardı ve Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği ile 2000 yılından itibaren zorunlu hale getirilmiştir. Bu uygulama zorunluluğu, yapı denetim firmaları ve belediyelerin ilgili bölümleri tarafından denetlenmektedir.

CAPATECT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ'NİN AVANTAJLARI
1- Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanan duvarlar sıcağı, soğuğu geçirmez.
Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, yüksek ısı yalıtım özelliğine sahiptir. Dış cephede yer alan duvar, kolon, kiriş gibi yapı elemanları üzerinden ısı geçişini önleyerek, ısıtılmış ya da soğutulmuş ortamın ısısını korur.

Soğuk Havalarda: Dış cepheyi bir bütün olarak yalıtan Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, soğuk havalarda iç cepheden dışarıya doğru gerçekleşen ısı kaybını önler. Böylece, konut içerisindeki ısı korunur, oda sıcaklığı artar.

Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanmış bir konut, ısı yalıtımı yapılmamış bir konuta oranla, aynı yakıt enerjisiyle ortalama 5 °C daha fazla ısınır.

Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanmış binalarda ideal bir oda sıcaklığı elde etmek için, ısı yalıtımı yapılmamış binalara oranla yaklaşık % 50 daha az yakıt harcanır. Buna bağlı olarak, binanın ısınması için ihtiyaç duyulan ısıtma sistemi ve tesisat kapasitesi de küçülür ve maliyetlerde önemli ölçüde azalma sağlanır.

 

Sıcak Havalarda: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, yaz aylarında, duvarlardan bina içine ısı geçişini önleyerek, iç cephedeki serin havayı muhafaza eder. Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanmış binalar, klima vb. soğutuculara daha az ihtiyaç duyarlar ve soğutma giderlerinde azalma sağlarlar.

 


% 50 YAKIT TASARRUFU
Örneğin, Ankara'da 4 katlı, 12 daireli ve her dairesi net 140 m2 kullanım alanına sahip olan bir binanın yalıtımsız ve yalıtımlı halleri kıyaslandığında, yıllık ısı ihtiyacı, doğalgaz tüketimi ve çevreye yayılan zehirli gaz hacmindeki farklar, Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin önemini ortaya koymaktadır.
Sağlanan yakıt tasarrufu ile ısı yalıtım maliyeti ortalama 3 kış sezonunda karşılanabilmektedir. Bu amortisman süresi, tüketilen yakıtın miktarına, türüne ve binanın tipine göre 2 ile 5 yıl arasında değişmektedir. Ayrıca yalıtım ile azalacak olan klima giderleri de hesaba katılacak olursa bu süreler daha da kısalacaktır.


Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi bina yüzeyinde nem, bakteri ve küf oluşumunu da önleyerek, konut içerisinde konforlu ve sağlıklı bir ortam sağlar.
 

3- Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, onarım masraflarını azaltır, binaların ömrünü uzatır.
Yaz-kış, gece-gündüz arasındaki ani ısı farklılıklarından kaynaklanan genleşme ve büzülmeler, yapı elemanlarının çatlamasına, yıpranmasına ve olumsuz hava koşullarından daha çabuk etkilenmesine yol açar.

Bununla birlikte, iç cephede yer alan soğuk yüzey (iç cephe duvarı) ile iç mekân arasındaki ısı farklılıklarından doğan nem, rutubet ve terleme; iç cephenin küflenmesine, demir donatılarının yıpranmasına, beton ve sıvaların dayanıklılığını kaybetmesine neden olur.
Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, uygulandığı binaları koruyarak onarım masraflarını azaltır, binaların ömrünü uzatır.
 

4- Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, çevreyle dosttur.
Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, yakıt tasarrufu sağladığı için,
atmosfere yayılan zehirli gazların azalmasında önemli rol oynar.

CAPATECT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ'NİN ÜSTÜNLÜKLERİ
Güvenilir Marka: Capatect, ısı yalıtımı konusunda Avrupa'nın öncü, deneyimli ve lider markasıdır. Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, Caparol tarafından geliştirilmiştir ve tam 30 yıldır Avrupa'da başarıyla uygulanmaktadır.

Yüksek Kalite: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'ni oluşturan her ürün, sayısız laboratuvar çalışmaları ile ısı yalıtımında en yüksek performansı gösterecek şekilde, Avrupa Kalite Standartları'na uygun olarak üretilmiştir.
Kalıcı Üstün Performans: Beyaz üzerine benekli deseniyle farklı bir görünüme sahip olan Capatect Dalmaçyalı Karbon Takviyeli EPS Isı Yalıtım Levhaları'nın ısı yalıtım değeri yüksektir, boyutları zaman içinde değişmez, su buharı geçirgenliği üst seviyededir. Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, kalıcı ve üstün performans sağlar.

Maksimum Isı Yalıtımı: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, iç cephe ısı yalıtım sistemi ve sandwich panel uygulamalarının aksine, binayı tamamen sararak tek bir noktadan bile ısı geçişine izin vermez. Dekoratif Çözümler: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, eşsiz dekoratif profilleri, son kat kaplama, boya seçenekleri ve sınırsız mimari çözümleriyle binalara dekoratif bir görünüm kazandırır
ISI YALITIMI YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Uygulama Bütünlüğü: Binalar, tavanı, çatısı, kolonları, kirişleri, duvarları ve pencereleri ile bir bütündür. Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanan binalarda, bu elemanlardan herhangi biri dikkate alınmadığı takdirde, istenilen sonuca tam olarak ulaşılamaz.

Sistem Bütünlüğü: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanırken, kullanılan her bir ürünün Capatect marka olmasına özen gösterilmeli; Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin önermediği ürün ve uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin tüm parçaları birbiriyle tam uyumludur ve sistemden maksimum performans alınacak şekilde geliştirilmiştir.

Capatect Uygulama Sertifikası'na Sahip Uygulamacılar:
Isı yalıtım sistemi uygulaması, bilgi, deneyim ve dikkat gerektirir. Önemsiz gibi görünen küçük uygulama hataları bile sistemin verimini önemli ölçüde azaltabilir. Uygulama hatalarını önlemenin yolu, Capatect Uygulama Sertifikası sahibi uygulamacılardan hizmet almaktır.

Bunun için Filli Boya, tüm bayi ve uygulamacılarına, Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'yle ilgili sertifika programı uygulamaktadır. Bu program, Almanya'da eğitim görmüş, Caparol ve Filli Boya uzmanlarının desteği ve kontrolünde yapılmaktadır.

ONARIM, BİR YALITIM FIRSATIDIR
Eğer binanızda, sıva ya da boyama gibi bir dış cephe onarımı yapılacaksa, makul bir fark ödeyerek Capatect Dış Cephe Isı Yalıtımı yaptırma fırsatını kaçırmayınBenzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Malzeme Fiyatları

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi