Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kiremit Çatı Modelleri

Kiremit Çatı Modelleri

Kategori  Kategori : Güncel Malzeme Fiyatları
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4466
Tarih  Tarih : 26 Ocak 2011, 16:53

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


                   Futbol ligleri başladı, evde rahat rahat arkadaşları ile önce yemek sonra maç partisi yapmak isteyen fanatikler, çatılarını takımlarının rengiyle kaplıyor, evlerini stadyuma çeviriyor.

yetişmeye çalışan Başak Çatı&Cephe Sistemleri, anahtar teslimi “fanatik çatı katı” teklifi sunuyor. Renkli kiremit üretmeye başlayan Başak Çatı&Cephe Sistemleri, taraftar uygulamasıyla isteyen taraftarın çatısını tuttuğu takımın renkleriyle kaplıyor, fanatik dostları “taraftar çatısı” altında buluşturuyor.

1969’da kurulan Başak Çatı&Cephe Sistemleri, kurulduğu dönemden itibaren “doğal güzeldir” fikrini benimseyerek üretime devam ediyor, geliştirdiği ürünlerde yine doğayı temel alarak çatı görünümlerinde alternatif çözümler üretiyor

Başak Art Renkli Kiremit Serileri’nde, son teknoloji üretim araçları ile kiremitler renklendirilerek, çatılarda yeni görünümler ve özgün tasarımlar oluşturuluyor, aynı zamanda farklı doku ve renk seçenekleri de bir arada sunulabiliyor. Kiremitlerin renklendirilmeleri, kökü çok eski uygarlıklara dayanan bir yöntem olan ve bu uygarlıklarda ayrı bir sanat dalı olarak gelişen çok özel bir teknik olan engob tekniği ile yapılıyor. Ürüne teknik, estetik ve hijyenik özellik veren bir tabakanın, kiremitlerin yüzeylerine uygulanmasıyla renkli, örtücü ve doğal görünümde olması sağlanıyor.

Engob; özel hazırlanan kil hammaddesine, doğal oksitler katılarak hazırlanan farklı reçetelerden oluşuyor. Renk veren doğal oksitler tek başlarına kullanıldığı gibi, birkaçı bir arada kullanılarak hazırlanan reçetelerle değişik renkler elde edilebiliyor. Engob, kiremit yüzeyine uygulanıyor ve yüksek derecede fırınlanarak engob hammaddesi ile kilin bütünleşmesi sağlanıyor. Böylece bütünleşik bir yüzey elde ediliyor ve bu yolla elde edilen renkli yüzey mekanik bir dayanıklılık sağladığından uzun yıllar dış etkilere karşı bozulmadan kalabiliyor.

Başak Çatı&Cephe Sistemleri, üretim tesislerinde de, bu yöntem son teknoloji üretim araçları ile birleştirilerek renkli kiremitlerin daha kaliteli bir şekilde üretilmeleri sağlanıyor. Ar-Ge çalışmaları sonucu hazırlanan özel karışımlar, teknolojik bir sistem kullanılarak kurutulan kiremit yüzeyine uygulanıyor ve yüksek sıcaklıktaki fırınlarda pişirilerek kullanıma hazır hale getiriliyor. Kiremit yüzeyine farklı yoğunluklarda ve farklı açılarda engob karışımının püskürtülmesi ile farklı dokular ve renk karışımları elde etmek de mümkün olabiliyor.

Başak Çatı&Cephe Sistemleri’nin sağladığı bu yenilik ile çatılar, doku ve renk bakımından bina ile daha uyumlu bir hale gelirken, aynı zamanda daha şık ve estetik bir görünüme de sahip olabiliyor. Çatılarda özgünlük ve farklılık yaratmak isteyen herkesin kullanımına açık olan renkli kiremitler, standart renklerin dışında istenilen renklerde de üretilebiliyor. Renk çeşitliğinin yanında özel dokulara da sahip olması, Başak Art Renkli Kiremitleri’ni bir adım daha öne çıkararak, çatılarda benzersiz güzellikte görünümler oluşmasını sağlıyor. Doku ve renk bütünlüğü ile çatılarda isteğe göre eskitilmiş veya doğayla bütünleşen dinamik görünümler yaratmak mümkün oluyor.

“Natura”, “Antik”, “Harmony” ve “Taraftar” isimli 4 seri geliştirilen Başak Art Renkli Kiremitleri, devam eden AR-GE çalışmaları neticesinde daha da geliştirilerek, çatılarda farklılık yaratacak yepyeni ürünlerin sunulması hedefleniyor. Proje bazında değerlendirilen özel siparişlerde, isteyen istediği renge sahip olabiliyor.

TS EN 1304 standartlarına uygun, uluslararası alanda CE normlarını karşılayan Başak Art Renkli Kiremitler, çatılarda farklılık yaratmasının yanı sıra, sağlamlığı ve renk çeşitliliği ile de beklentilerin üstünde bir grafik çiziyor.

Konsept olarak Seraporto tipi kiremitlere uygulamayla başlayan serilerin diğer kiremit çeşitleri olan Başak-1 Marsilya, Başak Akdeniz, Başak Akdeniz Lüks, Başak Porto, Alaturka Dar ve Alaturka Geniş ile tüm Mahya ve aksesuarlarına uygulanması mümkün oluyor.

Her türlü renk avantajı ve farklı kiremit çeşitleriyle Başak Çatı & Cephe Sistemleri, çatılarda doğru çözümler sunmaya devam ediyor.

 

 Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Malzeme Fiyatları

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi