Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kiremit Çatı İzolasyonu

Kiremit Çatı İzolasyonu

Kategori  Kategori : Güncel Malzeme Fiyatları
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4370
Tarih  Tarih : 26 Ocak 2011, 16:40

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Mahya Altında Su Yalıtımı ve Havalandırma

            Mahyadan içeri olası su sızıntılarını engellemek amacıyla klasik inşaat sistemleri mahya kiremidinin harç yardımıyla mahyalara sabitlenmesini öngörüyor. Fakat, mahyadaki harç, gerek rüzgarın ve gerekse sıcaklık değişimlerinin etkisiyle kısa sürede çatlıyor, çatlayan harç ise bağlayıcılığını kaybederek, sistemin su geçirimsizliğini ortadan kaldırıyor. Ayrıca mahyada harç kullanımı, kiremidin alt yüzeyinde sağlanması gereken hava sirkülasyonunun tamamlanmasını da engellediği için sağlıklı bir uygulama elde edilmiyor, üstelik harç görüntüsü hem renk, hem de düzgün olmayan yüzeyi ile çatı estetiğini de olumsuz yönde etkiliyor.

Kılıçoğlu Mahyaser, çatıda büyük problemlere yol açan harç uygulamasına tamamen son veriyor. Mahya üzerine sabitlenen ahşap bir omurganın üstüne serilen Kılıçoğlu Mahyaser, bünyesindeki bütül kauçuk bant sayesinde kiremit oluklarına iyice sabitleniyor. Butül kauçuğun üst yüzeyindeki kurşun-alüminyum alaşım ise yapıştığı kiremidin şeklini tam olarak alıyor ve kiremit rengiyle tam uyumlu olduğu için de çatıdaki estetiği bozmuyor.

Kılıçoğlu harçsız mahya uygulama sisteminin ilk elemanı olan omurga taşıma profili, çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitleniyor. Mahya çıtası taşıma profilleri, 50x50 mm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştiriliyor. Sonra 50x50 mm ebatlarında mahya taşıma çıtası hazırlanıyor. Hazırlanan bu ahşap lata mahya taşıma profilleri üzerine sabitleniyor. Kılıçoğlu Mahyaser mahya taşıma çıtasını ortalayacak şekilde üzerine seriliyor. Yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki bütül kauçuk bandın tam olarak yapışması sağlanıyor. Bu işlemin ardından mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanıyor. Metrede üç adet kullanılan Kılıçoğlu Endülüs Mahya Kiremitleri birbirine mahya sabitleme elemanı 12x80 mm ile 8 cm’lik bini yapacak şekilde üst üste bindirilerek kolayca yerleştiriliyor.

Avantajları:
- Kılıçoğlu Mahyaser özel su geçirmez yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca mahya hattında güvenli su yalıtımı sağlıyor, klasik harç uygulamaları gibi çatlamıyor, yıpranmıyor.
- Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünüyor.
- 1 metretülünden 410 cm2 hava geçişi sayesinde, sağlıklı çatı için gerekli olan kiremit altı havalandırmasını mükemmel şekilde sağlanıyor.
- Ondüleli yapısı sayesinde şekilli kiremitlerde sorunsuzca uygulanabiliyor.
- Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklılık gösteriyor.
- Hızlı, pratik ve zahmetsizce uygulanabiliyor.
- Mahya sabitleme elemanı üzerindeki montaj deliği sayesinde mahya kiremitlerinin yüksek eğimli çatılarda ve rüzgara açık olan bölgelerde güvenli bir şekilde monte edilmesini sağlanıyor.

Teknik Özellikler
- Rulo ebatları 29,5 cmx5 m ve 39 cmx5 m ölçülerinde üretiliyor.
- Yapısındaki özel dokusu sayesinde dışarıdan suyu içeri almıyor, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlıyor.
- Havalandırma kesit alanı: 410 cm2
- B2(DIN4102) sınıfında yangına dirençli.
- Bütül kauçuk bandı ile kolayca kiremitlere yapıştırılabiliyor.
- -30 ºC den +100 ºC’ye kadar dayanımı bulunuyor.
- Uygulama sıcaklığı +5 ºC ile +40 ºC arasında değişiyor.
- Renkli alüminyum şerit sayesinde kiremit rengi ile uyum sağlıyor.

Kılıçoğlu ÇatıFix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek komponentli, MS-Polimer bazlı mastiktir. İlk anda çok hızlı bir tutunmaya ve yüksek yapışma değerlerine sahip olan ürün kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastik. Çok güçlü yapışma gücüne sahip sert-esnek kauçuk dolgu ve yapıştırma malzemesi gerektiren inşaat, otomotiv, denizcilik, havacılık ve uzay uygulamaları için geliştirildi. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir ürün.

İlk yapıştırma anında gerekli olan desteğin süresini kısaltan çabuk kavrama ve hemen her türlü yüzeyde çok yüksek yapışma ve kuruma özelliğine sahip.

Kılıçoğlu ÇatıFix’e özel yapışma arttırıcılar sayesinde ıslak yüzeylerde dahi astarsız yapışma sağlıyor. Esnek kauçuk yapısı sayesinde %20’ye varan hareket kabiliyetine ve yüksek performanslı mekanik bir karaktere sahip. Yüksek ısı ve nem koşullarında bile macun içerisinde hava kabarcıkları oluşmuyor. Kolay bitirme özelliğine sahip.

Zor koşullarda ve düşük ısılarda dahi kolaylıkla uygulanabiliyor. Rengi solmuyor ve UV ışınlarına dayanıklı. Su bazlı veya pek çok değişik boya ile boyanabiliyor. Ayrıca ekoloji dostu, izosiyanat, solvent, halojen veya asit içermiyor.

Suya, alifatik solventlere, madeni yağlara, gres yağlarına, inceltilmiş inorganik asitlere ve alkalilere karşı yüksek dayanıklılığa sahip. Kılıçoğlu ÇatıFix kullanımdan sonra boyanabiliyor. Ancak kullanımda olan pek çok değişik kalitedeki boyalardan dolayı uygulama öncesinde uyum testi yapılması önemle tavsiye ediliyor. Alkit reçine içeren boyaların kuruma süresi uzayabiliyor.

Kullanılan birçok değişik yüzey ve tabaka olduğundan ve özellikle plastik ve polikarbonat içerikli malzemelerin kalitesi üreticiden üreticiye değiştiğinden Kılıçoğlu kullanım öncesinde bir uyum testini önemle tavsiye ediyor.

Uygulama Alanları:
• Kılıçoğlu Bacaser uygulamalarında su izolasyonunu tamamlamak üzere Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak,
• İnşaat sektöründeki izolasyon ve yapıştırma işlemlerinde,
• Mutfak veya hijyenik alanlarda (küf veya mantar oluşturmuyor),
• Titreşimli binalardaki strüktüel yapıştırmalarda,
• Saç metal üretimindeki birleşme derzlerinde,
• Boyanması gereken derz dolgu ve izolasyon işlerinde,
• Direk olarak ayna arkasında kullanmak suretiyle ayna yapıştırmalarında,
• Duvar panelleri, izolasyon malzemeleri, duvar etekliği ve sıva tirizi gibi malzemelerin yapıştırılmasında kullanılabiliyor
Uygulama:
Temiz, toz ve yağdan arındırılmış olan uygulama yerine manuel veya havalı macun tabancası ile +1°C ile +30°C sıcaklık arası kolaylıkla uygulanabiliyor. Gözenekli yüzeyler için astar uygulanıyor, gözeneksiz yüzeylerde astar gerektirmiyor. Kabuk bağlamadan önce sabunlu su ile etrafı temizlenebiliyor. Ayrıca Kılıçoğlu Bacaser ile kullanımı da son derece kolay. Baskı çıtasının üzerindeki boşluk ÇatıFix ile dolduruluyor.


 Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Malzeme Fiyatları

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi