Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Capatect Dalmaçyalı

Capatect Dalmaçyalı

Kategori  Kategori : Güncel Malzeme Fiyatları
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4397
Tarih  Tarih : 26 Ocak 2011, 09:49

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


                  Filli Boya tarafından Mayıs 2003 yılında pazara sunulan Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, 30 yılın üzerinde ürün ve uygulama tecrübesine sahip bir sistemdir. Caparol’ ün başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde 1970’ li yıllardan bugüne getirdiği Capatect Isı Yalıtım Sistemi, sahip olduğu tecrübeyi ısı yalıtım performansı arttırılmış Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları ile birleştirerek ilk olarak ülkemizde Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi adını almıştır.

 

Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi’ ne adını veren, tüm sınai hakları Betek Boya Ve Kimya Sanayi A.Ş.’ ye ait olan Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhalarının, ısı kaybına karşı göstermiş oldukları direnç, aynı yoğunlukta üretilen standart polistren levhalarına göre %20 daha yüksektir. Yapısına eklene karbon ile bu özelliğe kavuşan Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları, levha kalınlığını arttırmadan daha yüksek bir ısı yalıtım performansı elde edilmesini sağlamaktadır.

 

Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, sahip olduğu üstün ısı yalıtım performansı, uygulama tecrübesi ve geniş ürün yelpazesi ile dış cephelerinizde güven veren, sağladığı avantajlar ile ilk tercih edilen, ülkemizin önde gelen ısı yalıtım markalarının başında gelmektedir

Sıcaklığın -23 ºC olduğu bir günde ısıtma sisteminin kapanması ile yalıtımsız binanın duvar iç yüzey sıcaklıkları hızla düşerken, iç ortamın da aynı hızla soğuduğu tespit edildi. Her iki lojmanda yaşayan daire sakinleri yalıtımsız binanın soğuk duvarlarında nem ve küf olustuğunu, Capatect Dalmaçyalı ile yalıtılmış olan binada kuru ve sıcak duvarlar sayesinde sağlıklı ve konforlu yaşama alanlarına kavuştuklarını belirttiler. Ayrıca, yalıtimlı binada oturanlar Capatect Dalmaçyalı sayesinde sabaha kadar iç ortamın soğumadığını ve evlerinin içindeki sabit sıcaklık sayesinde çok daha rahat uyuyarak, sağlıklı ve zinde uyandıklarını belirttiler.

Capatect Dalmaçyalı ile yalıtılan binadan Erzurum atmosferine daha az karbondioksit ve kükürt dioksit yayılarak hava kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunduğu da ölçülmüştür.

CAPATECT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ

CAPATECT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ ŞİMDİ TÜRKİYE'DE!

Yapı sektörünün yenilikçi ve lider markası Filli Boya, Caparol tarafından geliştirilen ve tam 30 yıldır Avrupa'da başarıyla uygulanan Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'ni şimdi Türkiye'ye sunuyor.

Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, duvarlardan ısı geçişini önleyerek ortalama % 50 enerji tasarrufu sağlar, uygulandığı binaların ömrünü uzatır. Konut içinde dengeli ısı dağılımı sağlayarak sağlıklı ve konforlu mekânlar oluşturur.

TÜRKİYE'DE ISI YALITIMI
Dünyadaki enerji kaynakları hızla tükenmektedir. 1973 petrol krizinden sonra enerji fiyatlarının artmasıyla, ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu konuları daha da önem kazanmıştır.
Türkiye'deki binaların % 90'ında ısı yalıtımı olmaması ve konut ısıtmak için harcanan enerjinin Avrupa ülkelerine oranla 2-3 kat daha fazla olması nedeniyle, yeni inşa edilecek binalarda ısı yalıtımı yapılması TS 825 standardı ve Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği ile 2000 yılından itibaren zorunlu hale getirilmiştir. Bu uygulama zorunluluğu, yapı denetim firmaları ve belediyelerin ilgili bölümleri tarafından
CAPATECT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ'NİN AVANTAJLARI
1- Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanan duvarlar sıcağı, soğuğu geçirmez.
Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, yüksek ısı yalıtım özelliğine sahiptir. Dış cephede yer alan duvar, kolon, kiriş gibi yapı elemanları üzerinden ısı geçişini önleyerek, ısıtılmış ya da soğutulmuş ortamın ısısını korur.

Soğuk Havalarda: Dış cepheyi bir bütün olarak yalıtan Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, soğuk havalarda iç cepheden dışarıya doğru gerçekleşen ısı kaybını önler. Böylece, konut içerisindeki ısı korunur, oda sıcaklığı artar.

Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanmış bir konut, ısı yalıtımı yapılmamış bir konuta oranla, aynı yakıt enerjisiyle ortalama 5 °C daha fazla ısınır
Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanmış binalarda ideal bir oda sıcaklığı elde etmek için, ısı yalıtımı yapılmamış binalara oranla yaklaşık % 50 daha az yakıt harcanır. Buna bağlı olarak, binanın ısınması için ihtiyaç duyulan ısıtma sistemi ve tesisat kapasitesi de küçülür ve maliyetlerde önemli ölçüde azalma sağlanır.

 

Sıcak Havalarda: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, yaz aylarında, duvarlardan bina içine ısı geçişini önleyerek, iç cephedeki serin havayı muhafaza eder. Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanmış binalar, klima vb. soğutuculara daha az ihtiyaç duyarlar ve soğutma giderlerinde azalma sağlarlar.

 


% 50 YAKIT TASARRUFU
Örneğin, Ankara'da 4 katlı, 12 daireli ve her dairesi net 140 m2 kullanım alanına sahip olan bir binanın yalıtımsız ve yalıtımlı halleri kıyaslandığında, yıllık ısı ihtiyacı, doğalgaz tüketimi ve çevreye yayılan zehirli gaz hacmindeki farklar, Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin önemini ortaya koymaktadır.
Sağlanan yakıt tasarrufu ile ısı yalıtım maliyeti ortalama 3 kış sezonunda karşılanabilmektedir. Bu amortisman süresi, tüketilen yakıtın miktarına, türüne ve binanın tipine göre 2 ile 5 yıl arasında değişmektedir. Ayrıca yalıtım ile azalacak olan klima giderleri de hesaba katılacak olursa bu süreler daha da kısalacaktır.

2- Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, konforlu ve sağlıklı mekânlar sunar.
Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi ile duvar ve betonarme yüzeyler dahil olmak üzere, konut içerisindeki her yer eşit derecede ısınır ve böylece dengeli ısı dağılımı sağlanır.

Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi bina yüzeyinde nem, bakteri ve küf oluşumunu da önleyerek, konut içerisinde konforlu ve sağlıklı bir ortam sağlar.

3- Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, onarım masraflarını azaltır, binaların ömrünü uzatır.
Yaz-kış, gece-gündüz arasındaki ani ısı farklılıklarından kaynaklanan genleşme ve büzülmeler, yapı elemanlarının çatlamasına, yıpranmasına ve olumsuz hava koşullarından daha çabuk etkilenmesine yol açar.

Bununla birlikte, iç cephede yer alan soğuk yüzey (iç cephe duvarı) ile iç mekân arasındaki ısı farklılıklarından doğan nem, rutubet ve terleme; iç cephenin küflenmesine, demir donatılarının yıpranmasına, beton ve sıvaların dayanıklılığını kaybetmesine neden olur.
Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, uygulandığı binaları koruyarak onarım masraflarını azaltır, binaların ömrünü uzatır.

4- Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, çevreyle dosttur.
Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, yakıt tasarrufu sağladığı için,
atmosfere yayılan zehirli gazların azalmasında önemli rol oynar.

CAPATECT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ'NİN ÜSTÜNLÜKLERİ
Güvenilir Marka: Capatect, ısı yalıtımı konusunda Avrupa'nın öncü, deneyimli ve lider markasıdır. Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, Caparol tarafından geliştirilmiştir ve tam 30 yıldır Avrupa'da başarıyla uygulanmaktadır.

Yüksek Kalite: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'ni oluşturan her ürün, sayısız laboratuvar çalışmaları ile ısı yalıtımında en yüksek performansı gösterecek şekilde, Avrupa Kalite Standartları'na uygun olarak üretilmiştir.
Kalıcı Üstün Performans: Beyaz üzerine benekli deseniyle farklı bir görünüme sahip olan Capatect Dalmaçyalı Karbon Takviyeli EPS Isı Yalıtım Levhaları'nın ısı yalıtım değeri yüksektir, boyutları zaman içinde değişmez, su buharı geçirgenliği üst seviyededir. Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, kalıcı ve üstün performans sağlar.

Maksimum Isı Yalıtımı: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, iç cephe ısı yalıtım sistemi ve sandwich panel uygulamalarının aksine, binayı tamamen sararak tek bir noktadan bile ısı geçişine izin vermez. Dekoratif Çözümler: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, eşsiz dekoratif profilleri, son kat kaplama, boya seçenekleri ve sınırsız mimari çözümleriyle binalara dekoratif bir görünüm
ISI YALITIMI YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Uygulama Bütünlüğü: Binalar, tavanı, çatısı, kolonları, kirişleri, duvarları ve pencereleri ile bir bütündür. Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanan binalarda, bu elemanlardan herhangi biri dikkate alınmadığı takdirde, istenilen sonuca tam olarak ulaşılamaz.

Sistem Bütünlüğü: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi uygulanırken, kullanılan her bir ürünün Capatect marka olmasına özen gösterilmeli; Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin önermediği ürün ve uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin tüm parçaları birbiriyle tam uyumludur ve sistemden maksimum performans alınacak şekilde geliştirilmiştir.

Capatect Uygulama Sertifikası'na Sahip Uygulamacılar:
Isı yalıtım sistemi uygulaması, bilgi, deneyim ve dikkat gerektirir. Önemsiz gibi görünen küçük uygulama hataları bile sistemin verimini önemli ölçüde azaltabilir. Uygulama hatalarını önlemenin yolu, Capatect Uygulama Sertifikası sahibi uygulamacılardan hizmet almaktır.

Bunun için Filli Boya, tüm bayi ve uygulamacılarına, Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'yle ilgili sertifika programı uygulamaktadır. Bu program, Almanya'da eğitim görmüş, Caparol ve Filli Boya uzmanlarının desteği ve kontrolünde yapılmaktadır.

ONARIM, BİR YALITIM FIRSATIDIR
Eğer binanızda, sıva ya da boyama gibi bir dış cephe onarımı yapılacaksa, makul bir fark ödeyerek Capatect Dış Cephe Isı Yalıtımı yaptırma fırsatını kaçırmayın.

Capatect Dalmaçyalı Karbon Takviyeli EPS Isı Yalıtım Levhası:
Dış cephe ısı yalıtım sisteminin temel malzemelerinden biridir. Avrupa'da ve tüm dünyada geçerli olan ısı yalıtım malzemeleri standartlarına uygun olarak üretilmiştir ve 'Betek A.Ş.''ye patentlidir. Yapısındaki karbon takviyesiyle, aynı yoğunluktaki diğer EPS ısı yalıtım levhalarından çok daha iyi bir ısı yalıtım değerine sahiptir (l= 0.033 W/mK). Zaman içinde boyutları değişmez. Esnek yapısı sayesinde, genleşme ve büzülmelerden kaynaklanan dış cephe sıva, boya ve kaplama çatlaklarını önler (16 kg/m3 yoğunlukta üretilmektedir). Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde, iç cephede rutubetlenmeyi önler (µ= 20-40). Kolay alevlenmez (DIN 4102'ye göre B1 sınıfı). Çürümez ve kokmaz. Sağlığa ve çevreye zararlı değildir.

Capatect Taşyünü Isı Yalıtım Levhası:
Yüksek kaliteli ısı ve ses yalıtım malzemesidir (l= 0.040 W/mK). Yanıcı değildir (DIN 4102'ye göre A sınıfı). Uzun süre yüksek sıcaklıklara maruz kalsa bile alevlenmez, zehirli gaz çıkarmaz. Zaman içinde boyutları değişmez. Esnek yapısı sayesinde, genleşme ve büzülmelerden kaynaklanan dış cephe sıva, boya ve kaplama çatlaklarını önler. Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde, iç cephede rutubetlenmeye izin vermez (µ= 1). Küflenmez, çürümez ve kokmaz. Sağlığa ve çevreye zararlı değildir.

 


Capatect Dübel: Isı yalıtım levhalarını binaya sabitlemek amacıyla kullanılır. Uygulanacağı yüzeye göre çelik ya da

plastik çivi alternatifleri mevcuttur.

Gazbeton yüzeyler için, özel tasarımlı gazbeton dübelleri tavsiye edilir.

Capatect 190 Isı Yalıtım Yapıştırıcısı: Çimento esaslı, özel dolgulu hazır harçtır. Capatect Dalmaçyalı ve Capatect Taşyünü gibi ısı ve ses yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır. Yüksek esneklikte ve yüzey sertliğindedir. Uygulandığı yüzeye çok iyi yapışır.
Capatect Donatı Filesi: 160 g/m2 ağırlığında ve 4x4 mm file aralığında, alkali ortama direnç sağlayan, özel kaplamalı

cam elyaf dokuma, sıva filesidir. Üzerine uygulandığı Capatect 210 Isı Yalıtım Sıvası'nın dış etkenlere karşı

dayanıklılığını artırır.

Daha yüksek direnç isteyen alanlarda kullanılmak üzere Capatect Panzer File alternatifi de
Capatect 210 Isı Yalıtım Sıvası: Isı yalıtım sistemleri için geliştirilmiş, polistren ve mineral lifi esaslı levhalar üzerine file takviyesi ile birlikte uygulanabilen, çimento esaslı, elyaf katkılı özel bir sıvadır. Sıcak ve don gibi olumsuz dış hava koşullarına dayanıklıdır. Polimer yapısı sayesinde esnektir. Elyaf katkısı ile yüksek dayanıklılıktadır. Su buharı geçirgenliği ile sisteme mükemmel uyum sağlar, yapıların nefes almasına olanak tanır. Hidrofob özelliği sayesinde su geçirmez. Kolay uygulanır
Capatect Profilleri: Dışarıdan gelebilecek çarpma, vurma gibi olumsuz durumlara maruz kalan köşe birleşimnoktalarına ve su basman seviyesine uygulanan Capatect Profilleri, dış cephe ısı yalıtım sistemini zırh gibi korur, binanın uzun yıllar boyunca yıpranmadan ayakta kalmasını sağlar. Capatect Profilleri,

alüminyum ya da PVC'den üretildiği için paslanmaz.

Capatect Su Sızdırmazlık Bantı: Dış cephe ısı yalıtım sistemi üzerindeki denizlikler, pencere kasaları ve çatı saçakları gibi su sızıntısı olma riski yüksek noktalarda kullanılır. Akrilik emprenye yapıdaki sünger bant, su sızıntılarını ve hava kaçaklarını engeller.

Capatect 270 Kaplama Astarı: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtımı Sistemi'nin astar malzemesidir. İç ve dış cephe yüzeylerine aderans sağlamak amacıyla kullanılır.

Capatect 120 Mineral Kaplama (Tane Dokulu)/ Capatect 130 Mineral Kaplama (Çizgi Dokulu): Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin son kat kaplamasıdır. Çimento esaslı ve elyaf takviyelidir. Uygulandığı yüzey üzerinde
tercihe göre tane ya da çizgi dokulu naturel bir doku oluşturur. Su iticidir. Buhar geçirgenliği sayesinde sistemin nefes alma özelliğine mükemmel uyum sağlar. Yapısındaki elyaf lifler sayesinde çatlama ve dökülme yapmaz. Altı ayrı rengi vardır. Uygulandıktan sonra, AmphiSilan ile istenilen renge boyanabilir.

Capatect 220 Silikonlu Kaplama (Tane Dokulu)/ Capatect 230 Silikonlu Kaplama (Çizgi Dokulu): Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin silikonlu son kat hazır kaplamasıdır. Uygulandığı yüzey üzerinde göre tane ya da çizgi dokulu naturel bir doku oluşturur. Su iticidir. Buhar geçirgenliği çok yüksektir. Kolay uygulanır. Üzerine rahatça desen verilebilir. Uygulandığı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Color Express sistemiyle istenilen renkte silikonlu kaplama elde edilebilir
Capatect 280 Silikonlu Dış Cephe Boya Astarı: Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi'nin silikonlu son kat astarıdır. Boya sarfiyatını azaltır. Aderansı artırır.

    Capatect 300 Silikonlu Dış Cephe Boyası: Silikon emülsiyon esaslı, mat, son kat dış cephe boyasıdır. Silikon yapısındaki labirent doku, duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar ve duvarı sürekli kuru tutar.

Capatect Dalmaçyalı: 7.316 TS EN 13.163 nolu Isı Yalıtım Malzemeleri Standardı 'olarak 16 kg/m3 yoğunlukta üretilen polistren Esaslı bir ısı yalıtım levhasıdır Uygun na.

ÖZELLİKLERİ
• Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları, polistren yapısındaki ideal karbon oranı ile aynı yoğunluktaki EPS ısı yalıtım levhalarına göre% 20 daha iyi bir ısı yalıtım değerine sahiptir. TS EN 7.316 13.163 ' de yer alan hesap metoduna göre ısı iletkenlik katsayısı λD = 0.033 W / 'mK dir.
• Capatect Dalmaçyalı 'nın su Buhari geçirgenliği çok yüksektir. (μ = 20-40). Bu sayede Capatect Dalmaçyalı ile ısı yalıtım yapılmış duvarlarda su Buhari yoğuşması gerçekleşmez.
• Capatect Dalmaçyalı, bir binada normal şartlarda karşılaşılabilecek kısa ve uzun süreli mekanik yüklemelere başarı ile dayanabilecek yeterliliktedir. Genleşme, Büzülme ve duvarların çalışmasından kaynaklanan sıva, boya ve kaplama çatlaklarının oluşmasını önler.
• Capatect Dalmaçyalı üretimden sonra dört hafta, kesimden sonra iki hafta dinlendirilir. Bu süre içinde yapısındaki üretim gazlarını ve su buharını tamamen atarak mükemmel boyut stabilitesine ulaşır.


 Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Malzeme Fiyatları

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi