Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Geri Dönüşüm Önerileri

Çoğu zaman dikkate alınmayan ve kulanım süresi dolduğunda çöpten başka bir şey olarak görülmeyen küçük nesneler, aslında değerlendirildiğinde çok daha kullanışlı ve müthiş bir şeye dönüşebilir

Kategori  Kategori : Güncel Haberler
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 1337
Tarih  Tarih : 02 Kasım 2017, 13:50

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Birçok kişi evde kullandığı eşyalardan sıkılmaya başladığında ya da arızalar ortaya çıktığında bunları genellikle çöpe atmayı tercih eder. Özellikle çoğu zaman dikkate alınmayan ve kulanım süresi dolduğunda çöpten başka bir şey olarak görülmeyen küçük nesneler, aslında değerlendirildiğinde çok daha kullanışlı ve müthiş bir şeye dönüşebilir. Bu yüzden ürünleri tamamen tüketmek yerine, bunları birçok şekilde değerlendirmek mümkün. İşte herkesin kolaylıkla yapabileceği evde geri dönüşüm alternatifleri!

Geri dönüşüm kuruluşlarına destek olun ve yardım yapın

Geri dönüşüme verilen önemin artmasıyla, artık bazı kuruluşlar ömrü biten malzemeleri alıp, kullanılabilir bir materyal haline getirerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Bunun yanı sıra, özellikle eski giysileri ve eşyaları alarak yine ihtiyaç sahiplerine dağıtan kuruluşlar da bulunuyor.

Bu tarz ürünler direkt olarak verilmeden fabrikada dönüştürülerek de yepyeni formlarıyla ücretsiz olarak dağıtılabiliyor. Siz de böylece bu kuruluşlar aracılığıyla hem birilerine yardım etmiş hem de eskiyen eşyalarınızın boş yere çöpe gitmemesini sağlamış oluyorsunuz.

Basit malzemelerde evde geri dönüşüm uygulamaları yapın

Evde bulunan pet şişeden eskiyen kitaplığınıza kadar, birçok ürünü kendiniz geri dönüşüme sokabilir ve evinize para vermeden yepyeni bir ürün kazandırabilirsiniz. Örneğin; pet şişelerin altını keserek ve dışını boyayarak şirin bir saksıya sahip olabilir ya da eskiyen kütüphanenizi yere yatay şeklinde koyup üstüne minder atarak raflı bir kanepe elde edebilirsiniz.

Uygulanabilecek evde geri dönüşüm fikirleri için büyük paralar ödemeniz veya bu eşyalar yerine yenisini almanız gerekmiyor. Oldukça basit yöntemlerle ve araç gereçlerle her şeyi tekrardan değerlendirmeniz mümkün.

Ürünleri materyallerine göre ayırın

Evinizde bulunan hemen hemen her eşya çöpe gittiğinde aslında bir bakıma çevreye de zarar veriyor olabilirsiniz. Bu yüzden tekrar doğaya döndürülebilecek plastik, cam, kağıt, ahşap gibi ürünleri ayıklamalı ve geri dönüşüm kuruluşlarına vermelisiniz.

Ürünleri geri dönüşüme sokmadan önce mutlaka her bir materyali birbirinden ayırmanız gerekiyor. Örneğin plastik şişelerinizi verecekseniz bu tür malzemeleri diğer alüminyum ya da cam olanlarla karıştırmayın. Ayrıca içtiğiniz sigaranın izmaritinden kıyafetlerinize, çocuklarınızın oyuncaklarından elektronik cihazlarınıza kadar, her ürünün değerlendirilebileceğini unutmamalısınız.

Ürünlerin kalitesini kontrol edin

Bazı ürünler yapısı itibariyle ne yazık ki geri dönüşüme sokulamayabiliyor. Böyle durumlarda, bunları kendi çabanızla değerlendirmeye, evde geri dönüşüm yapmaya çalışmalısınız. Örneğin; özellikle ahşap ürünlerin geri dönüşüm için mutlaka kaliteli olması gerekiyor. Dolayısıyla bu kategoriye girmeyenleri boyayarak ve basit marangozluk hamleleri yaparak eviniz için farklı bir eşya ortaya çıkarabilirsiniz.Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Güncel Haberler

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi